هه‌نگاو: پس از انتشار خبری توسط یکی از پزشکان جراحی در بیمارستان کوثر سنندج، هه‌نگاو با پیگیری این خبر توانست جزئیات بیشتری از این قتل ناموسی به دست آورد.

برپایه گزارش رسیده به سازمان حقوق بشری هه‌نگاو، ساعت ۱۰:۳۰ دقیقه شامگاه شنبه ۱۰ مهر ۱۴۰۰ (۲ اکتبر ۲۰۲۱)، یک دختر ۲۲ ساله با هویت “فائزه ملکی” پس از یک روز بستری بودن در بیمارستان کوثر سنندج به دلیل شدت جراحات ناشی از سوختگی (۸۵٪)، جانش را از دست داد.

روز یک‌شنبه دکتر ایمان نوابی، از اعضای کادر پزشکی بیمارستان کوثر بدون اشاره به هویت مقتول و مکان این قتل ناموسی برای اولین بار خبر را در صفحه اینستاگرامی خود منتشر کرد.

بر اساس اطلاعاتی که هه‌نگاو به دست آورده است، فائزه ملکی‌ که اهل روستای کورکوره از توابع سنندج می‌باشد روز جمعه با دوست پسرش به بیرون رفته و پس از برگشتن پدرش (حبیب الله) با ریختن بنزین بر بدنش وی را به آتش کشیده است.

به گفته یکی از از پرسنل بیمارستان کوثر، فائزه به کادر پزشکی گفته است: “ پدرش وی را به آتش کشیده است”، اما اکنون پدر و خانواده‌اش می‌خواهند وانمود کنند که فائزه خودسوزی کرده است”.

این منبع که نامش نزد هه‌نگاو محفوظ است در ادامه گفت: پزشک قانونی اعلام کرده چو شاکی خصوصی ندارد نمیتوان ددر مورد رسیدگی و شکایت قانونی کاری انجام داد و همان روز یک‌شنبه و بدون هیچ تشریفات رسمی جسد فائزه ملکی‌ در روستای زادگاهش یعنی روستای کورکوره واقع در پنج کیلومتری سنندج دفن شده است.

هه‌نگاو مطلع شده است که، دکتر ایمان نبوی به دلیل فشار و تهدید نهادهای امنیت مجبور به حذف پست خود در اینستاگرام شده است. محمد جباری دادستان عمومی و انقلاب سنندج نیز امروز اعلام کرده است که اقدام ایمان نبوی برای انتشار این پست نوعی تخلف است.

منبع: هه‌نگاو

 

این پست را در اینستاگرام ببینید

 

Posted in honor violence and tagged .