سوریه: یاسمین 5 ساله به دلیل تجاوز به او توسط خانواده اش کشته و در ظرف زباله در منبج انداخته شد.

یاسمین الحنتاوی
تولد: 2017
قتل: ژانویه 2022
محل سکونت: منبج (حلب)
منبع: سوریه
بچه ها: خودش بچه بود
عاملان: خانواده او
در شهر منبج در سوریه جسد مثله شده یاسمین الحنتاوی 5 ساله پیدا شد. او را با یک جسم تیز کشته و در ظرف زباله انداخته بودند.

طبق گزارش‌ها، مقتول به همراه سایر کودکان در راه ملاقات با پدرش بود که در حومه حلب کار می‌کرد. او سپس توسط یک موتورسوار ربوده و مورد تجاوز قرار گرفت. بنا بر گزارش ها، قتل زمانی رخ داد که خانواده در راه رفتن به بیمارستان الفرات در منبج بودند.

منابع به دیده بان حقوق بشر سوریه گفتند که خانواده او را به دلیل احساس ناموسی که داشتند با خونسردی کشتند. برخی دیگر می گویند که یاسمین توسط یکی از اعضای خانواده مورد تجاوز قرار گرفته است.

قتل ناموسی چیست؟

قتل ناموسی قتلی است به نام ناموس. اگر برادری خواهر خود را به قتل رساند تا آبروی خانواده را بازگرداند، این یک امر است
قتل ناموسی. به گفته فعالان، شایع ترین دلایل قتل های ناموسی، قربانی بودن است:از همکاری در یک ازدواج ترتیب داده شده امتناع می کند.

  • می‌خواهد به رابطه پایان دهد.
  • قربانی تجاوز جنسی یا تجاوز جنسی بود.
  • به داشتن رابطه جنسی خارج از ازدواج متهم شد.

فعالان حقوق بشر معتقدند که سالانه 100000 قتل ناموسی انجام می شود که بیشتر آنها به مقامات گزارش نمی شود و حتی برخی از آنها عمداً توسط خود مقامات پنهان می شود، به عنوان مثال به این دلیل که عاملان این قتل دوستان خوبی با پلیس محلی، مقامات یا سیاستمداران هستند. . خشونت علیه دختران و زنان همچنان یک مشکل جدی در پاکستان، هند، افغانستان، عراق، سوریه، ایران، صربستان و ترکیه است.

Posted in پژوهش, قتل ناموسی.